SOSYAL MEDYA

Özellikle son yıllara baktığımızda bir çok iş kolu, işletme ve ya marka sosyal medyanın gücü sayesinde hızlı bir şekilde büyüyor. Artık insanlar televizyon izlemekten çok sosyal medyada vakit geçirdiğinden dolayı markasını tanıtmak için reklam vermek isteyen şirketler ve ya kişiler için sosyal medya reklamcılığı oldukça önem arz ediyor. Yapılan araştırmalara göre de reklam için sosyal ağları kullanan şirketlerin satış sayılarının ve marka bilinirliğinin %53’e kadar oranlarda artış gösterdiğini göstermekte. Az maliyetle daha çok insana hitap etmek, reklamınızı doğru kişilere doğru bir şekilde ulaştırmak ve insanların hafızasında kaliteli bir şekilde yer edinecek reklamlara sahip olmak için NeoBilişim sizlere danışmanlık çözümleri sunmaktadır.

 

Sosyal Medya Reklamcılığı İçin Neler Yapıyoruz?

  • Marka değerinizi arttıracak ve daha büyük kitlelerin ilgisini çekebilecek şekilde özgün içerikler hazırlıyoruz. Bu sayede rakiplerinizin hep bir adım önünde olacaksınız.
  • Oluşturacağımız içerikleri aylık olarak planlıyoruz. Özgün tasarımlar ve içerikler hazırlandıktan sonra sizin onayınıza sunulur ve onay verildikten sonra düzenli bir şekilde işlemler başlar.
  • Ay içerisinde ki özel günler sosyal medya paylaşımları için en önemli zamanlardan biridir. Özel günlerde markanızla bağdaşacak slogan ve tasarımlar gerçekleştirip sosyal medya hesaplarına güncellik ve vizyon katıyoruz.
  • Düzenli aralıklarla yarışmalar, kampanyalar düzenliyor ve aktiflik sağlayarak sosyal medyada markanız için ses getirmeyi hedefliyoruz.
  • Sosyal medya hesaplarınızın erişilebilirliğini, beğeni ve takipçi sayılarını düzenli yapacağımız çalışmalarla sürekli yukarı taşıyoruz.
  • Sosyal medyada reklam verirken vereceğiniz reklamın doğru kişiler tarafından görülmesi çok önemlidir. Yoksa reklam olarak harcayacağımız bakiye işletmemizle alakasız insanlara gösterilir ve istediğimiz geri dönüşü alamayız. Bu nedenle doğru ve etkili reklamcılık ile az tutar/çok kişi paritesini yakalamak için bizler profesyonel danışmanlık hizmeti veriyoruz.
  • Son olarak istatistik ve veri toplamakta bu işin önemli bir parçası. Örneğin 1 ay sonunda elde edilen sosyal medya istatistikleri toplanır ve bir araya getirilir. Bir önceki ay ile ve rakiplerinizle kıyaslama yapılır. İlgi çeken gönderiler tespit edilir. Bir sonraki ay yapacağımız çalışmalar için tüm bu veriler bizim için önemli rol oynayacaktır.

DİJİTAL REKLAMCILIK

İnternet reklamcılığı, ürün ve ya hizmetlerin reklamının ve tanıtımının yapılmasında dijital ortamların kullanılmasıdır. Web sitesi, arama motorları, sosyal medya ve ya mobil uygulamalarda görülen reklamlar dijital reklamcılığa birer örnektir. En etkili dijital reklamcılık yöntemlerinden birisi ise sosyal medya reklamcılığıdır. Bu alandan istediğimiz geri dönüşleri alabilmek için doğru ve etkili çalışmalar yapmak gerekir. Gösterim seviyesi yüksek ve sizi doğrudan hedef kitlenize ulaştıracak reklam çalışmaları sayesinde potansiyel müşterilerinize reklamlarınız ulaşacak ve marka bilinirliğiniz, satışlarınız, iş hacminiz artışa geçecek.