Hatay Web Tasarım

hatay web tasarım
hatay web tasarım

Hatay Web Tasarım Nedir? Tanım

Web tasarımı, dijital arayüzlerin ve platformların planlanması, tasarlanması, oluşturulması ve uygulanmasına odaklanan bir disiplindir. Başka bir deyişle web tasarımı, web sayfaları oluşturmak için gerekli tüm unsurları kapsayan süreçtir.

Tanımı basit olsa da üretimi öyle değildir. Web tasarımı, başarılı bir web sitesi veya web sayfasının oluşturulmasında farklı roller oynayan çok çeşitli faktörleri bir araya getirir. Arayüzün tasarımı, materyalin tasarımı ve grafik kaynakları, kullanıcı deneyimi, tasarımın her türlü cihaza uyarlanabilirliği.. web tasarımını oluşturan ve mümkün kılan unsurlardan sadece birkaçı.

Giderek artan bu tasarım dalının karmaşıklığı, arkasında büyük profesyoneller gerektirir. Web tasarımcıları , yaratıcı ve grafik becerileri, tasarım teknolojilerinin ve yazılımlarının kullanımındaki kapsamlı deneyimleri ve dijital dünya kadar değişen ve gelişen bir ortamda en son trendler hakkındaki bilgileri ile öne çıkıyor.

Artık web tasarımının tanımını bildiğimize göre, temel özelliklerini, kullanımlarını, avantajlarını ve web siteniz için neden profesyonel ve kaliteli bir tasarıma sahip olmanın gerekli olduğunu daha derinlemesine inceleyeceğiz.

Hatay Web Tasarım Ne İçindir ve Neden Gerekir?

Bir web sayfası, kullanıcı ile en doğrudan dijital iletişim kanalını temsil eder. Bir şirketin internetteki kartviziti ve mesajımızı online dünyaya iletecek olan karttır. Bu nedenle mesajımız, hedef kitlemize açık, çekici ve uygun bir şekilde iletilmelidir.

İşte tam da bu noktada web tasarımı devreye giriyor. Web tasarımı, marka imajını, kurumsal değerleri ve şirketin mesajını bir araya getirir ve birleştirir ve bunları görsel ve çekici bir web sayfası şeklinde yakalar. Milyonlarca kişinin, projenin ve şirketin internet ortamında var olmasını ve tüketicilerine en iyi şekilde ulaşmasını sağlayan şey web tasarımıdır.

Ve hepsi bu değil! Profesyonel bir web tasarımı sayesinde harika şeyler elde edilebilir. Tüketicileri memnun etmemize , onlara ihtiyaçlarına göre ayarlanmış mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunmamıza ve içerik, ürün ve hizmetlerimiz aracılığıyla yolculuklarında onlara eşlik etmemize olanak tanır. İyi bir web tasarımı, ağda yol almanın ve rakiplerimiz arasında öne çıkan bir konum elde etmenin ana parçasıdır.

Ayrıca baştan iyi planlanmış ve yapılandırılmış bir web tasarımı bize arama sonuçlarında kendimizi daha iyi konumlandırma fırsatı yani ilk dakikadan itibaren SEO konumlandırmasına hazır bir web sitesine sahip olmamızı sağlar.

Kaliteli Bir Hatay Web Tasarım İçin Gerekli Unsurlar

Daha önce de belirttiğimiz gibi, web sitemiz şirketimizin internetteki tanıtım mektubudur, bu nedenle kaliteli navigasyon sunmamıza ve dijital sayfamızın maksimum dönüşümünü teşvik etmemize olanak tanıyan optimize edilmiş ve iyi tasarlanmış bir web tasarımına sahip olması önemlidir. Hatay web tasarım yaptırmak isteyenler bu unsurlara önem veren NEO Bilişim ile tanışmalılar.

Sayfa hızı

Dolaysızlık dünyasında yaşıyoruz. Bir İnternet kullanıcısının dikkat süresi giderek daha az saniyeye sahiptir ve tüm bunlara, seçim için giderek daha fazla sonsuz seçenek ekliyoruz. Bir tıklamayla ulaşılabilecek yüzlerce başka seçeneği varsa, hiç kimse içeriği beklemeyecektir.

Bu nedenle, kullanıcıları ikinci 0’dan bağlamak çok önemlidir. En popüler platformlar, medya ve sosyal ağlar bunun tamamen farkındadır, bu yüzden son derece hızlı ve tüketilmesi kolay içerikler sunarlar.

Bir web sitesinin yükleme hızının gerçekten önemli hale geldiği yer burasıdır. Bu, bir web sayfasının en büyük ağırlığına sahip unsurlardan biridir. Yükleme süresi olabildiğince kısa olan bir web sitesi tasarlamak, görüntülerin kullanımına ve ağırlığına, farklı entegrasyonlara, geliştirme, arayüz ve gezinme öğelerine vb. özen göstererek takip edilmesi gereken önceliklerden biridir.

Unutmayın: Hızlı bir web sitesi kullanıcıları çok tatmin eder. Ve mutlu bir kullanıcı gelecekteki bir müşteridir. Hatay web tasarım hizmeti verirken bu gibi sebeplerle sayfa hızına önem vermekteyiz.

Kullanılabilirlik / Duyarlılık

Kullanılabilirlik, kullanıcıların her birinin web sitenize en iyi şekilde erişmesini sağlayan özelliktir. Bir web sitesinin kullanılabilirliği, tüm kullanıcılarınızın, kullandıkları cihaz veya tarayıcıdan bağımsız olarak içeriğinizi keşfetmesine ve keyfini çıkarmasına olanak tanır.

İyi web kullanılabilirliği, görüntüleme veya oluşturma hatalarını önleyecek, böylece kullanıcılar için baş ağrısı veya hayal kırıklığı yaşanmasını ve aradıklarını bulamadıkları için sayfamızdan ayrılmalarını önleyecektir. Kullanışlı ve kaliteli bir web sitesi sayesinde bu sorunun önüne geçmiş oluyoruz. Mümkün olduğu kadar kullanılabilir olması ve en gelişmiş kullanıcı deneyimini sunması için bir web sitesinin geliştirilmesi ve tasarımının eksiksiz bir denetiminin yapılması önemlidir.

Kullanıcı dostu, okunabilirlik ve kolay gezinme

Hatay web tasarımının en önemli noktalarından biri de her şeyden önce okunaklı olması, kolay ve keyifli gezinme sunmasıdır. İkincisi, normalde kullanıcı dostu bir web (Dostu bir web) olarak adlandırılır.

Müzikte en popüler yapıtlar ve senfoniler, izleyicinin içeriden tanıdığı ve hayran olduğu bir doğaya hayat ve biçim vererek halka sunulan eserlerdir. Aynı şey web tasarımı için de geçerli. Bu çekici, farklı ve etkileyici olmalı, ancak özünde pratiklik, okunabilirlik ve hepsinden önemlisi, kullanıcının zaten anladığı ve navigasyonunu sahada yürüyüş haline getiren işlevleri içermelidir.

Arka planlarda ve simgelerde kullanılan renkler, web’in farklı bölümleri, içerik blokları, afişler, illüstrasyonlar ve görseller… Her şey kullanıcı dostu olacak ve kullanıcının gözünü yormayacak, okunabilirliği ve erişilebilirliği en üst düzeye çıkaracak şekilde tasarlanmalıdır. , hem kullanıcılar hem de web sitemizi tarayan arama motorları için.

Tipografi ve içerik

Tipografi , bu bölüme giren ve gözden kaçırmamamız gereken bir diğer unsurdur. Markanın değerleri ile kullanıcıya okunabilirliği arasındaki dengeyi bulan bir tipografi sunmalıyız. İnternette mesajımızı yazılı olarak iletiyoruz (çoğunlukla), bu nedenle kullanıcı içeriğimizi kolaylıkla okumalı ve anlamalıdır.

İçerikleri metin şeklinde devam ettirerek, kolay anlaşılır tipografi sunmanın yanı sıra, kullanıcıya okumayı ağırlaştırabilecek çok uzun paragraflardan da kaçınmalıyız ve kullanıcı okumayı bırakmaya karar verir.

Ayrıca, kullanıcılarımızın web sitemize göz atacakları farklı cihazları da düşünmeliyiz. Bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları, tabletler… Profesyonel bir web tasarımı, tüm cihazlarda okunabilir ve işlevsel olabilecek kaliteli içerik sunmak için tüm bu cihazları dikkate alacaktır.

Neden Profesyonel Bir Web Tasarımına Sahip Olmalısınız?

profesyonel bir web tasarımının şirketinize getirebileceği birçok avantajdan bazılarını sunuyoruz:

En iyi ilk izlenimi yaratın

Web siteniz, firmanızın internetteki sunumudur (Bunu yeterince vurgulayamayız). Fiziksel işletmenize potansiyel bir müşteri geldiğinde, ilk izlenim çok önemlidir.

Bir web sayfası ile tamamen aynıdır, bu işinizin en cilalı yansıması olmalıdır. Düşük kaliteli bir web tasarımına sahip bir web sitesi, kullanıcıların iyi bir deneyim yaşamamasına ve hatta şirketin güncelliğini yitirdiğini düşünmelerine neden olacağından, sayfadan ayrılma ve alternatif arama olasılıkları daha yüksek olacaktır. İşlevsel, çekici ve kaliteli bir web tasarımına sahip olmak, kullanıcılar üzerinde bir izlenim bırakmak ve unutulmaz bir ilk izlenim bırakmak için tam da ihtiyacınız olan şeydir .

SEO için çalışma (Google’da Konumlandırma)

Google, insanların bilgi, ürün ve hizmet aramak için gittiği en büyük İnternet arama motorudur. Şirketlere daha fazla trafik ve müşteri getiren dijital kanallardan biridir ve bu nedenle üzerinde çok durulması gerekir. Google için kullanıcı deneyimi ve memnuniyeti her şeyden önce gelir, bu nedenle ilk sonuçlarında her zaman gereksinimlerine ve kalite standartlarına en iyi uyan web sayfalarını gösterecektir.

Web siteniz işlevsel ve güncel bir web tasarımına sahip değilse veya en son teknolojiler ve cihazlar için optimize edilmemişse, Google’da üst sıralara çıkma şansı çok az olacak ve bu nedenle potansiyel müşterileriniz onu bulmayacaktır.

SEO konumlandırması için hazırlanmış profesyonel, kaliteli bir web tasarımına sahip olmak, Google sıralamalarında üst sıralarda yer almak ve rakiplerinize göre iyi bir avantaj elde etmek için hayati önem taşır. Hatay web tasarım hizmeti sağlarken bunun bilincinde bir çalışma gerçekleştirilir.

Rekabette öne çıkın

Kaliteli ve benzersiz bir web tasarımı sayesinde, sizi pazarınızda lider ve referans noktası olarak konumlandıran çevrimiçi bir varlık oluşturabileceksiniz .

Marka imajınız ile hem şirketinizin hem de tüketicilerinizin ihtiyaçlarına uygun profesyonel bir web tasarımına sahip olmak sizi rakiplerinizden farklı kılacaktır. Birbirinden çok az farklılık gösteren şablon formatında web tasarımlarına sahip birçok İnternet sitesi vardır. Profesyonel bir web tasarımı ile rakiplerinizin ulaşamayacağı bir çözümü tüketicilerinize sunma ve sunma fırsatına sahip olacaksınız.

Satışlarınızı ve dönüşümlerinizi artırın

İyi planlanmış ve son derece çekici bir web tasarımı, dijital ziyaretçilerinizden daha fazla ilgi çekecektir.

İyi bir web tasarımı, potansiyel müşterilerinizin ilgisini çekme, onları web sitenizde daha fazla zaman geçirmeye ve çözümlerinizi tanımaya davet etme, sonunda satın alma süreçlerinde onlara eşlik etme ve ilgilenen kullanıcıları yeni müşterilere dönüştürme gücüne sahip olacaktır.

İşletmenize erişmenin kolay bir yolu

Günümüzde internet herkesin parmaklarının ucunda. Bir şirket hakkında bilgi ararken, bunu evden veya cep telefonunuzdan yapmak, fiziksel olarak gitmekten daha kolaydır.

Profesyonel web tasarımına sahip bir sayfa sayesinde müşterileriniz nerede olurlarsa olsunlar sizi bulabilecekler, iletişim bilgilerinize, firma adresinize, e-postanıza, kataloğunuza, hizmetlerinize hızlı bir şekilde ulaşabilecekler…

Bırakın web siteniz sizin için konuşsun!

Hatay Web Tasarım Firmaları

Merkez ofisi Adana’da bulunan NEO Bilişim, uzun yıllardır bilişim sektöründe aktif rol oynayan ekip üyelerinden oluşmaktadır. Müşterilerinin ihtiyaç ve isteklerine göre en gelişmiş çözümleri üretmekte ve memnuniyet odaklı çalışmaktayız. Hatay Antakya’da da sayısız referansa sahip olan şirketimiz tüm hızıyla çalışmalarına devam etmektedir. +90 506 199 04 38 telefon numarasından ve ya info@neobilisim.net e-posta adresimizden bizlere ulaşabilir, her konuda sorularınızı yöneltebilirsiniz.