Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de E-ticaret günden güne yaygınlaşarak hayatımızda daha da önemli bir yer ediniyor. Çağımızda insanlar artık alışverişlerini internet üzerinden bir kaç tık ile gerçekleştiriyor. Hâl böyle olunca üreticilerin ve ya ürün tedarikçilerinin bu dijital dünyaya ayak uydurarak ürünlerini internet ortamında pazarlamaları gerekiyor. NEO Bilişim olarak bu gereksinimleri karşılayacak E-Ticaret yazılımlarını sizlerle buluşturuyoruz.

E-Ticaret Nedir?

Elektronik ticareti kısaca tanımlamak gerekirse; hizmet ve ya ürünlerin müşterilerle bir araya getirildiği ve internet ortamında satışlarının gerçekleştirildiği ticaret şekline verilen isimdir. Ticaret hacminin büyük bir kısmı artık sanal ortamda gerçekleşiyor diyebiliriz. Elektronik satış bazı pazar yerlerinden yapılabileceği gibi kendinize özgü bir platformdan daha özgür ve komisyonsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir.

E-Ticaret Sistemi Nasıl Olmalı?

Öncelikle E-Ticaret yapılacak sektöre uygun bir altyapı ve tasarım düşünülmeli. E-Ticaret sitesinin yapısı, renkleri, görselleri satacağınız ürünlerle bağdaşacak şekilde detaylı bir şekilde planlanmalı ve buna göre hayata geçirilmelidir. Siteye giren müşteri aradığı ürünü kolayca bulabilmeli, sepete ve ya favorilerine erişebilmeli, ödeme ekranında pratik ve güvenli bir şekilde ödemesini gerçekleştirip sipariş takibini de sorunsuzca yapabilmelidir. Müşterinin işlemlerini sistem üzerinde pratik gerçekleştirmesi kadar, E-Ticaret sitesi sahibi de tasarlayacağımız panelden kolayca sipariş durumlarını takip edebilmeli, stok durumlarını değişebilmeli, ürünleri basit bir şekilde düzenleyebilmelidir. Ayrıca müşterilerin kredi kartıyla ödeme yapabilmelerine imkan sağlayacak olan entegrasyonlar sisteme sorunsuz bir şekilde dahil edilmeli ve gerekli güvenlik önlemleri sağlanmalıdır. E-Ticaret sitesinin arama motoru optimizasyonunun özen ve titizlikle yapılması gerekiyor. Çünkü bu rekabetli bir pazar ve bu pazarda SEO’su güçlü olan daha çok kazanıyor. Bu konuda da Arama Motoru Optimizasyonu SEO sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Neobilişim E-Ticaret Yazılımlarında Neler Vaadediyor?

  • Sıradan ve hazır E-Ticaret paketlerinden farklı olarak biz sizin sektörünüz, talepleriniz ve istekleriniz doğrultusunda tamamen özel E-Ticaret altyapısı geliştiriyor ve benzersiz bir tasarım yapıyoruz.
  • NeoBilişim’e yaptıracağınız E-Ticaret sisteminin kullanım hakkı ömür boyu size ait olacaktır. İsteğe bağlı olarak teknik destek talep edebilir ve danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.
  • Gelişmiş admin paneli sayesinde müşterilerinizi ve siparişleri kolayca takip edebilecek ve ürün yönetiminizi yapmakta zorlanmayacaksınız.
  • E-Ticaret dünyasına giriş için gerekli olan bütün ön analizleri, planlamaları, gerekli alt yapıları, tasarımı, entegrasyonları, optimizasyonları gerçekleştirelim ve anahtar teslim hazır edelim…