Adana Web Tasarım

adana web tasarım
adana web tasarım

Adana web tasarım denildiğinde akla ilk gelen ve öncü web tasarım firmalarından biri olan NEO Bilişim, başta Adana olmak üzere tüm Türkiye’den müşterileri için yüzlerce projenin altına imza atmış ve çalışma ortaklarına dijital çözümler üretmiştir.

Web Tasarım Nedir

Web tasarımı, internette görüntülenen web sitelerinin tasarımını ifade eder. Genellikle yazılım geliştirmeden ziyade web sitesi geliştirmenin kullanıcı deneyimi yönlerini ortaya koyar. Web tasarımı, masaüstü tarayıcılar için web siteleri tasarlamaya odaklanırdı; ancak 2010’ların ortalarından bu yana, mobil ve tablet tarayıcılar için tasarım giderek daha önemli hale geldi.

Bir web tasarımcısı, bir web sitesinin görünümü, düzeni ve bazı durumlarda içeriği üzerinde çalışır. Örneğin görünüm, kullanılan renkler, yazı tipi ve resimlerle ilgilidir. Düzen, bilgilerin nasıl yapılandırıldığını ve kategorilere ayrıldığını ifade eder. İyi bir web tasarımında, kullanım kolaydır, estetiktir ve web sitesinin kullanıcı grubuna ve markasına uygundur. Birçok web sayfası, kullanıcıların dikkatini dağıtabilecek veya kafalarını karıştırabilecek hiçbir yabancı bilgi ve işlevsellik görünmemesi için basitliğe odaklanılarak tasarlanmıştır. Bir web tasarımcısının çıktısının temel taşı, hedef kitlenin güvenini kazanan ve destekleyen bir site olduğundan, mümkün olduğunca çok sayıda potansiyel kullanıcı hayal kırıklığı noktasını ortadan kaldırmak kritik bir husustur.

Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda iyi çalışan web siteleri tasarlamak için en yaygın yöntemlerden ikisi, duyarlı ve uyarlanabilir tasarımdır. Duyarlı tasarımda içerik , ekran boyutuna bağlı olarak dinamik olarak hareket ederuyarlanabilir tasarımda, web sitesi içeriği, ortak ekran boyutlarına uyan düzen boyutlarında sabitlenirCihazlar arasında mümkün olduğunca tutarlı bir düzeni korumak, kullanıcı güvenini ve etkileşimini sürdürmek için çok önemlidir. Duyarlı tasarım bu konuda zorluklar yaratabileceğinden, tasarımcılar çalışmalarının nasıl görüneceğinin kontrolünden vazgeçerken dikkatli olmalıdırlar. İçerikten de sorumlularsa, beceri setlerini genişletmeleri gerekebilecek olsa da, bitmiş ürünün tam kontrolüne sahip olmanın keyfini çıkaracaklar.

Web Sitesi Türleri Nelerdir?

İnternette farklı türde web siteleri vardır, size kısa bir fikir vermesi için en yaygın kategorilerden bazılarını seçtik –

 • Bloglar: Bu tür web siteleri bir kişi veya küçük bir grup tarafından yönetilir, herhangi bir konuyu kapsayabilir – size moda ipuçları, müzik ipuçları, seyahat ipuçları, fitness ipuçları verebilirler. Günümüzde profesyonel bloglama, çevrimiçi para kazanmanın harici popüler bir yolu haline geldi.
 • E-ticaret: Bu web siteleri, çevrimiçi mağazalar olarak bilinir. Bu web siteleri, ürünler ve hizmetler için ürün satın alma ve çevrimiçi ödeme yapmamızı sağlar. Mağazalar bağımsız web siteleri olarak ele alınabilir.
 • Portföy: Bu tür web siteleri, serbest çalışan özgeçmişinin bir uzantısı olarak işlev görür. Potansiyel müşterilerin işinizi görmeleri için uygun bir yol sağlarken aynı zamanda becerilerinizi veya hizmetlerinizi genişletmenize izin verir.
 • Broşür: Bu tür web siteleri çoğunlukla küçük işletmeler tarafından kullanılır, bu tür web siteleri dijital kartvizit görevi görür ve yalnızca birkaç sayfa ile iletişim bilgilerini görüntülemek ve hizmetlerin reklamını yapmak için kullanılır.
 • Haber ve Dergiler: Bu web sitelerinin daha az açıklamaya ihtiyacı vardır, bu tür web sitelerinin temel amacı okuyucularını güncel olaylardan haberdar etmektir, dergiler ise eğlenceye odaklanır.
 • Sosyal Medya: Hepimiz Facebook, Twitter, Reddit ve daha pek çok ünlü sosyal medya sitelerini biliyoruz. Bu web siteleri genellikle insanların düşüncelerini, resimlerini, videolarını ve diğer faydalı bileşenlerini paylaşmalarına izin vermek için oluşturulur.
 • Eğitici: Eğitim web sitelerinin anlaşılması oldukça basittir çünkü adlarının kendisi de açıklar. Bu web siteleri, bilgileri ses veya video veya görüntüler yoluyla görüntülemek üzere tasarlanmıştır.
 • Portal: Bu tür web siteleri okul, enstitü veya herhangi bir işletme içinde dahili amaçlar için kullanılır, Bu web siteleri genellikle öğrencilerin kimlik bilgilerine erişmesine veya çalışanların e-postalarına ve uyarılarına erişmesine izin veren bir oturum açma işlemi içerir.

Adana Web Tasarım Hizmetleri

Günümüz teknoloji devrinde internetin her eve girmesi, insanlara ceplerindeki telefon kadar yakınlaşması yadsınamaz bir durumdur. Bu duruma adapte olmak ve dijital ortamda bir yer edinmekte şirket, işletme ve kuruluşlar için önemli bir unsur olmaktadır. İnsanlar aradığı, merak ettiği her şeyi arama motorundan sorgulatmakta, iletişime geçmek istediği yerleri yine internet üzerinden aratmaktalar. Bu da bir şirketin internet ortamında varlığının ne kadar önemli olduğunun göstergelerinden yalnızca bir tanesidir.

Şirketinize ait bir web sitesi oluşturup tasarlatmanız hem internet üzerinde ki varlığınızı sağlayacak hem de marka bilinirliğiniz üzerinde olumlu etki yapacaktır. Dijital dünyanın katkılarıyla daha fazla müşteri ağına ulaşmanız, daha çok insana ulaşmanız mümkün olacaktır.

Web sitesi ve tasarımı ciddi özen isteyen ince bir iştir. Web sitesi oluşturup tasarımı yapılırken NEO bilişim aşağıdaki kriterlere önem göstermektedir.

 • Web sitenizin barınacağı, bünyemize ait sunucunun kesintisiz, hızlı ve tam performanslı, düzenli yedeklemeli ve güvenilir olması.
 • Web sitesinin alt yapısının en sade, optimize ve sorunsuz bir şekilde kodlanarak özenli bir şekilde oluşturulması.
 • Web sitesinin tasarımı yapılırken doğru renk seçimi; firmanızı ve ya markanızı anımsatacak doğru renk dokunuşları.
 • Sayfaların kapsamlı fakat sade ve şık olması; ziyaretçiler web sitesinde dolaşırken aradığı her şeyi eliyle koymuş gibi bulması ve zorlanmaması.
 • Responsive yani mobil uyumlu olması; günümüzde internette dolaşan ziyaretçilerin %70’i mobil cihazları kullanmaktadır. Bu nedenle web tasarım masaüstünde olduğu kadar mobil cihazlarda da düzgün ve göze hitap eden bir görünüme sahip olmalıdır.
 • Arama motoru uyumlu olması; tasarım yapılırken doğru teknikler ve kodlamalarla arama motorlarına optimize bir çalışma gerçekleştirilmeli. Çünkü hedefimiz adresimizin güzel görünmesi kadar arama motorlarında da üt sıralarda çıkması ve bizi rakiplerimizin her zaman bir adım önüne atarak müşteri portföyümüzü genişletmesidir.

Adana Web Tasarım Firmaları

Web tasarım, işini özenli yapan ve tecrübe sahibi firmalara yaptırılmalıdır. Çünkü sayfanız firmanızın ve markanızın kalitesini yansıtacak bir husustur. Adresinizi ziyaret eden kullanıcı görünüm olarak bir albeniyle karşılaşmalı, markanızın kalitesini kavrayabilmelidir. Web tasarım firması seçerken bunlar göz ardı edilmemelidir. Gerek altyapı olarak gerek tasarım olarak iyi bir iş ortaya çıkarılmazsa ziyaretçi siteden hoşnut olmayacağı gibi arama motorunda da istenilen hedef kelimelerde üst sıralarda çıkmak mümkün değildir. Bu da sizin müşteri portföyünüze olumsuz yansır.

Tüm bu gerekçeler nedeniyle web tasarım firmalarını iyi analiz etmeli ve isabetli bir seçim yapılmalıdır.

Adana Web Tasarım Fiyatları

Web tasarım için sabit bir fiyat vermek mümkün değildir. Çünkü yapılacak çalışmanın boyutu, istekler, talepler ortaya çıkacak fiyatı değişime uğratacaktır. Örneğin bireysel web sitesi fiyatları ile kurumsal web sitesi fiyatları birbirinden oldukça farklı olabilmektedir. İstenilen sayfa sayısı, ekstra web yazılım talepleri, istek üzerine gerçekleştirilecek görsel tasarımlar, logolar vb. fiyatların belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Ayrıca proje türüne göre sağlanacak hosting hizmeti, kurumsal e-posta kotaları, Adana E-ticaret uyumlu olup olmayacağı, birden fazla dilde hizmet verilip verilmeyeceği de fiyatlarda değişkenlik sağlamaktadır.

NEO Bilişim bir web sitesi projesinin başlangıcından bitişine kadar şu şekilde çalışmaktadır;

 1. Projenin analizi ve detaylandırılması
 2. Yapılan analize ve araştırmaya bağlı kalarak gerekli sistem altyapısının kodlanmaya başlanması.
 3. Bu altyapının üzerine inşa edilecek tasarımın firmanıza ve ya markanıza uyumlu olarak gerçekleştirilmesi.
 4. Logo, kurumsal kimlik gibi çalışmaların yapılıp web sayfasına entegre edilmesi.
 5. İçerik yönetimi; sayfaları doyurucu ve dolgun içeriklerle donatmak. Arama motoru optimizasyonu kurallarına uygun bir şekilde içerikler hazırlayıp web sitenize yerleştirmek.
 6. Test süreci; tüm bu yapılan işlemlerin ardından web sitesini bilgisayar, tablet ve mobil cihazlarda test edip ayrıca her tarayıcıda sorunsuz bir şekilde çalıştığını, arama motorlarının da web sitesine erişiminin sorunsuz olduğunu test etmek.
 7. Yayınlama; web sitesini aktif etme yani internet ortamında artık yayına almak için her hangi bir sorun teşkil edilmediği kanısına varıldıktan sonra yayına alıp projeyi tamamlamak.

Adana Web Sitesi ve Tasarımı Çözümleri

Şirketiniz için bir web sitesini siz hayal edin, biz yapalım! Adana’nın en tecrübeli ve müşteri odaklı bilişim şirketi olmanın gururunu yaşayan NEO Bilişim ile dijital dünyaya adım atarak marka kalitenizi yükseltmek adına önemli bir hamle yapın. Bizimle +90 506 199 04 38 telefon numaramızdan ve ya info@neobilisim.net e-posta adresimizden her konu hakkında irtibata geçebilir, bilgi alabilir ve fiyat teklifi isteyebilirsiniz.