Adana E-Ticaret

Adana E-Ticaret
Adana E-Ticaret

Adana’da E-ticaret yazılımı konusunda işinin uzmanı, deneyimli ve başarılı projeler ortaya çıkarabilecek bir firma arıyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz. E-ticaret gerek yönetici paneliyle, gerek müşteri üyelik sistemleriyle ve daha bir çok kısımlarıyla karmaşık sistemler olduğundan işinizi profesyonel ellere teslim etmek en doğrusu olacaktır.

Son on yılda tüketiciler alışveriş yapma şekillerini sürekli değiştiriyor ve tüccarlar da buna ayak uydurmaya çalışıyor. Alışveriş yapanlar çevrimiçi siteler, pazar yerleri, sosyal medya gibi alanları kullanarak hızlı bir şekilde işlemlerini gerçekleştiriyorlar.

E-Ticaret nedir?

E-Ticaret, çevrimiçi gerçekleştirilen herhangi bir ticari işlem biçimini ifade eder. E-ticaretin en popüler örneği, herhangi bir cihaz üzerinden internet üzerinden mal alım satımı olarak tanımlanan online alışveriştir. Bununla birlikte, E-Ticaret, çevrimiçi açık artırmalar, ödeme ağ geçitleri, çevrimiçi biletleme ve internet bankacılığı gibi başka tür etkinlikleri de gerektirebilir.

1990’larda keşfedilen internet, günümüze gelene kadar hiç durmaksızın katlanarak gelişti ve perakendeciler satışlarını bu alana yansıttı. E-Ticaret her geçtiğimiz sene trilyon dolarlarca büyüyen devasa bir endüstridir. Bu sebeple de çevrimiçi satış yapmayı düşünenler ve E-Ticaret’in bu yükselişinden faydalanmayı düşünenler bu endüstrinin mantığını iyi bir şekilde anlamalıdır.

E-Ticaret Türleri Nelerdir?

E-ticaret modelleri çok çeşitlidir ve birçok satış türünü içerir. İşte farklı e-ticaret işletme türleri:

İşletmeler arası (B2B)

B2B e-ticaret, bir şirketin başka bir kuruluştan çevrimiçi olarak mal veya hizmet satın alması anlamına gelir. Bazı örnekler arasında buz makinesi satın alan bir restoran veya muhasebe yazılımı satın alan bir hukuk firması sayılabilir. Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) platformları ve ödeme işleme şirketleri gibi iş yazılımları da B2B olarak kabul edilir. B2B çevrimiçi satışları, satmak için büyük karmaşık ürün kataloglarına ihtiyaç duyduklarından, diğer e-ticaret biçimlerinden daha karmaşık olma eğilimindedir.

İşletmeden tüketiciye (B2C)

B2C çevrimiçi perakende, bir tüketici internet üzerinden kendi kullanımları için bir ürün satın aldığında gerçekleşir. B2C e-ticaret daha belirgin görünse de, dünya çapındaki B2B e-ticaret pazarının sadece yarısı kadardır.

Tüketiciden tüketiciye (C2C)

C2C, bireysel insanların birbirine mal sattığı bir dijital bahçe satışı veya internet açık artırması gibi çalışır. Bunlar, el sanatları veya sanat gibi yaptıkları ürünler veya sahip oldukları ve satmak istedikleri ikinci el ürünler olabilir.

Tüketiciden işletmeye (C2B)

Bir tüketici bir işletme için değer yarattığında, bu C2B ticaretidir. Değer yaratmak birçok şekilde olabilir. Örneğin, C2B, bir işletme için olumlu bir inceleme bırakan bir müşteri veya serbest çalışanlardan görsel satın alan bir stok fotoğraf web sitesi kadar basit olabilir. Ek olarak, ikinci el ürün satan işletmeler bazen çevrimiçi olarak özel vatandaşlardan mal satın alırlar.

İşletmeler arası (B2G)

Bunlara bazen işletmeden yönetime (B2A) satışlar denir. Özel bir firma, bir kamu kurumu ile mal veya hizmet alışverişinde bulunduğunda gerçekleşir. Genellikle bir iş, zorunlu bir hizmeti yerine getirmek için bir kamu kuruluşu ile sözleşme yapar. Örneğin, bir emanet firması ilçe adliyesini temizlemek için bir sözleşme için çevrimiçi teklif verebilir veya bir BT firması bir şehrin bilgisayar donanımını yönetme teklifine yanıt verebilir.

Tüketiciden devlete (C2G)

Hiç internetten park cezası ödediniz mi? O zaman C2G’yi deneyimlediniz. Bu model aynı zamanda çevrimiçi vergi ödemeyi ve bir devlet kurumunun e-ihalesinden mal satın almayı da içerir. İnterneti kullanarak bir kamu kurumuna ne zaman para verirseniz, C2G e-ticaretine girersiniz.

E-Ticaret’in Avantajları

  • Pazara hızlı bir şekilde girme ve satışları seri olarak gerçekleştirebilme E-Ticaret’in sağladığı en büyük avantajların başında geliyor.
  • Düşük maliyet; E-Ticaret, fiziksel satış mağazalarına göre oldukça masrafsızdır. Geleneksel perakendecilerin maruz kaldığı kira, elektrik, su, vitrin, envanter ve benzeri bir çok masraftan sizi kurtarır.
  • Daha çok müşteri; ürünlerinizi fiziksel bir mağazaya gelip alışveriş yapacak olan müşterilere nazaran onlarca kat fazla kişiye ulaştırabilirsiniz.
  • Evde çalışabilme fırsatı
  • Müşterilere 7 gün 24 saat ulaşabilme ve satış yapabilme olanağı
  • Ürünleri detaylı ve kolay bir şekilde tanıtabilme

Adana E-Ticaret Paketleri

Adana Web Tasarım öncüsü NEO Bilişim E-Ticaret yazılımlarında da iş ortaklarına modern çözümler sunuyor. Müşterinin taleplerini dinleyip doğru analiz ve planlama yapıldıktan sonra işin uygulanması kısmına geçilmekte ve talebi karşılayacak en optimize sistem ortaya çıkarılmaktadır.

İyi bir E-Ticaret sitesi albenili bir görünüme sahip olmalı ve kapsamlı olmalıdır. Fakat kapsamlı olmasına karşın kullanıcıların sitede kolayca gezinebileceği ve alışveriş yapabileceği sadeliği de yakalamalıdır.

En dikkat edilmesi gereken şeylerden bir diğeri ise güvenliktir. Yazılımda ki her hangi bir güvenlik sorunu müşteriler ve veriler için ilerde büyük riskler teşkil edebilir. NEO Bilişim gerçekleştirdiği projeler için 256 bit korumalı SSL sertifikası kullanmaktadır.

Yönetici panelinin de kullanışlı ve pratik olması çok mühimdir. E-Ticaret sitesi yöneticisi panele girdiğinde kolayca ürün ekleyip kaldırabilmeli, ürünleri düzenleyebilmelidir. Müşteri kayıtlarını takip edebilmeli, stok durumunu güncelleyebilmeli, kargo ve teslimat ile ilgili işlemleri gerçekleştirebilmelidir.

Bunlar dışında arama motoru optimizasyonu ne kadar iyi bir şekilde yapılırsa, satışı düşünülen ürünlerin kelimelerinde o kadar üst sıralara çıkılır ve bu da daha çok müşteri demektir.

Adana E-Ticaret Yazılım Firmaları

Yukarda bahsedilen tüm konular yazılım firması tercih ederken göz önünde bulunduracağınız önemli kriterlerdir. NEO Bilişim, E-Ticaret sistemlerinde yaptığı onlarca projeyle müşterilerine E-Ticaret yapma imkânı sunmuş ve aktif bir şekilde bir çoğuna da danışmanlık vermektedir.

Siz de hayata geçirmeyi düşündüğünüz projenizle ilgili bize iletişim sayfamızda ki bilgilerden irtibata geçebilir ve ilk adımı atabilirsiniz.

Adana E-Ticaret Fiyatları

E-Ticaret sistemlerinin fiyatları yapılacak olan projenin türüne, büyüklüğüne, müşterinin talep ve isteklerine hatta satış hacmine göre dahi bir çok konuda farklılık gösterebilir. Bu nedenle müşteri, aklındaki fikir ve isteklerini bize bildirir ve bunun üzerine yapılan planlamalar üzerine fiyat teklifi alabilir.

Belirlenen fiyat ve iş süresi boyunca ise uzman ekibimiz gerekli çalışmaları adım adım gerçekleştirdikten sonra test aşamasına giren proje, başarıyla sonuçlandırılarak müşteriye teslim edilir ve kullanımla ilgili vereceğimiz bir danışmanlığın ardından yayın hayatına başlayabilir.